Autoryzowany Akademicki Partner Autodesk (ACSA PG)  wspólnie z Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość zapraszają na dwudniowe szkolenie  Fusion 360, które odbędzie się  w dniach 20 – 21 stycznia 2017 w sali 1, budynek NanoB/CNMiKnO.

Wydarzenie Fusion 360 Designathon organizuje Autodesk,  przy współpracy z Connect (KnowledgePoint)  oraz z siecią partnerskich autoryzowanych centrów szkoleniowych. 

W  pierwszym 48 godzinnych szkoleniu/konkursie, wezmą udział studenci z całej Europy, którzy w zespołach 3-5 osobowych zaprojektują produkty z wykorzystaniem oprogramowania 3D CAD i CAM Fusion 360 oraz skorzystają z doradztwa ekspertów branżowych.

Szczegółowe informacje w języku angielskim --> LINK

Uczestnicy, którzy ukończą szkolenie otrzymają Międzynarodowy Certyfikat Autodesk.
Szkolenie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Fusion 360 jest środowiskiem, które łączy w sobie narzędzia do modelowania CAD 3D części i zespołów, generowania dokumentacji 2D, wizualizacji i renderingu, animacji działania wyrobów, obliczeń wytrzymałościowych MES, obliczeń termicznych, generowania ścieżek CNC lub programów do wydruku na drukarkach 3D.

Utworzone w Fusion 360 projekty i dane są przechowywane w chmurze na indywidualnym koncie klienta. Dostęp do danych jest możliwy z dowolnego miejsca i urządzenia komputerowego posiadającego dostęp do Internetu. Program działa na komputerach, laptopach, tabletach, smartfonach z systemem Windows, MAC OS oraz na platformie Android (tylko przeglądanie).

Koordynatorem projektu jest pani dr inż. Anna Grabowska - mail: blanka@pg.edu.pl