Fraktal na 100-lecie na Politechnice Gdańskiej Fraktal na 100-lecie na Politechnice Gdańskiej

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Matematyki, na pamiątkę stulecia powstania Towarzystwa Matematycznego i w uznaniu zasług polskich matematyków. Z tej okazji Polskie Towarzystwo Matematyczne organizuje projekt „Fraktal na 100-lecie”. Fraktale są obiektami matematycznymi, które mają zastosowanie w codziennym życiu. Projekt polega na układaniu przykładowego fraktala - trójkąta Sierpińskiego. Trójkąt ten będą stanowiły osoby tak ustawione względem siebie, że z góry będzie widoczny kształt fraktala. Główna impreza odbędzie się w Krakowie i uczestniczyć ma w niej 6561 uczniów. Organizatorzy apelują aby do zabawy włączyły się uczelnie oraz szkoły i ułożyły swoje fraktale.

Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość postanowiło skorzystać z tego zaproszenia i zorganizować dla 243 studentów Politechniki Gdańskiej wykład połączony z układaniem fraktala.

Zarejestrowanych studentów zapraszamy 12 kwietnia 2019 r. o godzinie 10.15 do Audytorium Novum na wykład, po którym staną się żywym trójkątem Sierpińskiego. Całe wydarzenie planowane jest na około dwie godziny.

Dziękujemy za zainteresowanie projektem. Limit uczestników wydarzenia został wyczerpany!

Formularz wygasł