Eduroam i aplikacje mobilne PG Eduroam i aplikacje mobilne PG

EDUROAM

Na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej dla pracowników oraz studentów jest bezpłatny dostęp do internetu bezprzewodowego EDUROAM. Można również umożliwić korzystanie z tej sieci w czasie konferencji osobom spoza Uczelni. Informacje o konfiguracji na urządzeniach mobilnych można znaleźć na stronie

https://pomoc.pg.edu.pl/eduroam/ .

W przypadku problemów technicznych można uzyskać pomoc w Helpdesku:

https://cui.pg.edu.pl/wsparcie/helpdesk .

Dzięki sieci EDUROAM można swobodnie korzystać z bezprzewodowego internetu na urządzeniach mobilnych na terenie wielu polskich uczelni. Oznacza to przykładowo dostęp do platformy eNauczanie oraz innych systemów Uczelni w wielu miejscach w Polsce.

APLIKACJE MOBILNE

Warto wykorzystywać na swoim telefonie czytnik QR kodów. Na przykład w niektórych budynkach godziny dostępności lub dane kontaktowe pracowników uczelni podane są właśnie w tym formacie. W poniższej zamieszczonych odnośnikach przekierowania do aplikacji zrobione są za pomocą kodów QR.

Platforma eNauczanie ma swoją wersję mobilną.

Aplikacja eNauczanie PG pozwala na dostęp do treści zapisanych w platformie eNauczanie Politechniki Gdańskiej z poziomu urządzenia mobilnego. Ułatwia korzystanie z systemu na smartfonie oraz pozwala na zapisywanie materiałów umieszczonych w kursach do wykorzystania również przy braku połączenia internetowego.

ZAINSTALUJ i SPRAWDŹ na swoim urządzeniu mobilnym: TUTAJ.

Inna aplikacja - mKioski - służy do udostępniania spersonalizowanych informacji związanych ze studiowaniem (lub pracą zawodową) na Politechnice Gdańskiej, czyli ma:

• funkcjonalności informacyjne: aktualności, lista pracowników, oferta dydaktyczna, samodzielnik pierwszaka, elektroniczny plan zajęć,
  • funkcjonalności kontaktowe: czat i wiadomości wewnętrzne z systemu Moja PG,
  • funkcjonalność dodatkową: nawigacja po kampusie PG, działająca również wewnątrz budynków.

ZAINSTALUJ i SPRAWDŹ na swoim urządzeniu mobilnym: TUTAJ.

Obrazki: CUI PG

Informacje - EDUROAM i Aplikacje mobilne PG: TUTAJ