Fusion 360 | Centrum Matematyki PG

Fusion 260

Autoryzowany Akademicki Partner Autodesk (ACSA PG)  wspólnie z Centrum Matematyki przeprowadzili dwudniowe szkolenie  Fusion 360, które odbyło się  w dniach 20 – 21 stycznia 2017 w sali 1, budynek NanoB/CM.

Wydarzenie Fusion 360 Designathon zorganizował Autodesk,  przy współpracy z Connect (KnowledgePoint)  oraz z siecią partnerskich autoryzowanych centrów szkoleniowych.

W  pierwszym 48 godzinnych szkoleniu/konkursie, wzięli udział studenci z całej Europy, którzy w zespołach 3-5 osobowych zaprojektowali produkty z wykorzystaniem oprogramowania 3D CAD i CAM Fusion 360 oraz skorzystali z doradztwa ekspertów branżowych.

Szczegółowe informacje w języku angielskim

Uczestnicy, którzy ukończyli szkolenie otrzymali Międzynarodowy Certyfikat Autodesk.
Szkolenie było bezpłatne.

Fusion 360 jest środowiskiem, które łączy w sobie narzędzia do modelowania CAD 3D części i zespołów, generowania dokumentacji 2D, wizualizacji i renderingu, animacji działania wyrobów, obliczeń wytrzymałościowych MES, obliczeń termicznych, generowania ścieżek CNC lub programów do wydruku na drukarkach 3D.

Utworzone w Fusion 360 projekty i dane są przechowywane w chmurze na indywidualnym koncie klienta. Dostęp do danych jest możliwy z dowolnego miejsca i urządzenia komputerowego posiadającego dostęp do Internetu. Program działa na komputerach, laptopach, tabletach, smartfonach z systemem Windows, MAC OS oraz na platformie Android (tylko przeglądanie).

Koordynatorem projektu jest pani dr inż. Anna Grabowska - mail: blanka@pg.edu.pl