Warsztaty z Geogebrą

30 października 2017 r. nauczyciele akademiccy z Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość po raz kolejny przeprowadzili warsztaty z użyciem programu Geogebra, służącym do wizualizacji zagadnień i problemów matematycznych. Tym razem odwiedziło nas ponad 40 uczniów z klas IV z Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku.

Celem warsztatów przygotowanych przez zespół dr Anny Niewulis było pokazanie, że nauka geometrii to przyjemna zabawa. Uczestnicy, poprzez pracę z interaktywnymi apletami, zaznajomili się z pojęciem figury wypukłej i wklęsłej oraz utrwalili wiadomości o wielokątach.  Ponadto, po zapoznaniu się z programem, mieli możliwość stworzenia własnego apletu.

W semestrze letnim Centrum Nauczania Matematyki przewiduje przeprowadzenie cyklu warsztatów z wykorzystaniem programu Geogebra, na które zaprasza uczniów zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. Celem warsztatów będzie zaznajomienie z programem, pokazanie jego możliwości poprzez wykorzystanie gotowych zasobów do bieżącej nauki matematyki oraz tworzenie własnych interaktywnych apletów.

fot. K. Krzempek

Galeria zdjęć