Rachunek różniczkowy w zadaniach

Podręcznik ,,Rachunek różniczkowy w zadaniach” został napisany jako pomoc  w poznawaniu podstaw rachunku różniczkowego i ćwiczeniu umiejętności rozwiązywania zadań.

Skrypt ma stanowić pomoc i uzupełnienie w nauce rachunku różniczkowego zapoczątkowanej na wykładach i ćwiczeniach akademickich.  Ujęcie tematyki  umożliwia korzystanie z podręcznika zarówno  studentom studiów technicznych jak i uczelni innych typów, które zawierają w programie nauczania podstawy analizy matematycznej. Może służyć nie tylko studentom, ale również uczniom zainteresowanym samodzielnym zgłębianiem tego działu matematyki.

Każdy rozdział zawiera wyjaśnienie podstawowych pojęć, podaje podstawowe definicje i twierdzenia, które następnie są zilustrowane przykładami z rozwiązaniami. Zakończony jest zestawem zadań do samodzielnego rozwiązania o zróżnicowanym stopniu trudności, co umożliwia korzystanie z podręcznika studentom różnych kierunków studiów i o różnym stopniu zaawansowania wiedzy.

 W podręczniku zawarto ponad osiemset zadań do samodzielnego rozwiązania, blisko trzysta zadań z rozwiązaniami oraz zadania z zastosowań rachunku różniczkowego. Ze względu na obszerność tematyki zastosowań rachunku różniczkowego w innych dziedzinach i stosowanie w nich specyficznych dla poszczególnych dziedzin symboli i nazewnictwa ograniczono ich zakres tylko do klasycznych zastosowań w fizyce, chemii i ekonomii.

 Sposób ujęcia zagadnień, które obejmuje niniejszy podręcznik, jest wynikiemwieloletnich doświadczeń i został wypracowany w trakcie przygotowań zajęć dla studentów Politechniki Gdańskiej.

Skrypt można nabyć:

 • w Księgarni PWN
  budynek Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG, I piętro,
  tel. 58 347 11 25, kom. 507 153 408,
  e-mail ksiegarnia.gdansk2@pwn.com.pl,
  pon.–pt. 9:00–17:00, sob 10:00–14:00;
   
 • w Wydawnictwie PG
  gmach B, IV p., pok. 405,
  tel. 58 347 23 56,
  e-mail wydaw@pg.gda.pl,
  pon–pt 8:00–15:00.

Pozostałe skrypty CNMiKnO